TME ® Electronic Components

Учням Малої академії наук України представили переваги генерації «зеленої» електроенергії із вітчизняної біомаси

22 Мар 2019

20 березня 2019 р. Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із керівництвом компанії «Кліар Енерджі», журналістами та учнями Малої академії наук України здійснили візит на успішно діючу ТЕС на біомасі з електричною потужністю 3,5 МВт у м. Корюківка на Чернігівщині.

Станція виробляє «чисту» електроенергію, якої достатньо для забезпечення річних потреб в електриці близько 3 тис. домогосподарств. При цьому, ефективно використовується вітчизняна місцева сировина, а саме – відходи деревообробної промисловості.

Встановлення ТЕС також дозволило створити нові робочі місця та забезпечити надходження у місцевий бюджет близько 12 млн грн податків у рік. Крім цього, варто зауважити, що подібні проекти можуть брати участь у балансуванні ринку електроенергії, який сьогодні досить швидко наповнюється СЕС і ВЕС.

Загальний обсяг інвестицій у ТЕС, встановлену компанією «Кліар Енерджі» (https://clearenergy.ua), склав близько 8 млн євро. З них частина – це капіталовкладення європейських партнерів. Як відомо, активізувати інвесторів у цій сфері вдалося завдяки ефективним законодавчим стимулам.

Зокрема, мова йде про:

  • прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф;
  • підвищений «зелений» тариф на електроенергію із біогазу та біомаси до 12,4 євроцентів/кВт*год;
  • можливість укладання довгострокових договорів на закупівлю/продаж «чистої» електроенергії.

Особливу увагу учнівської молоді С. Савчук звернув на перспективи роботи саме у сфері «чистої» енергетики. Також С.  Савчук нагадав про необхідність широкого впровадження біоенергетичних  проектів, адже для цьогоє значний ресурсний потенціал (агровідходи, енергокультури, сміття).

Источник: Держенергоефективності Украї́ни, Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

© 2019 Журнал "Украина Электро"