TME ® Electronic Components

В КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрито Центр Індустрії 4.0

22 Апр 2019

Сьогодні відбулося офіційне відкриття національного Центру Індустрії 4.0 на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського. В рамках заходу пройшла конференція та ряд публічних дискусій про стан та розвиток Індустрії 4.0 в Україні. Розвиток мережі таких Центрів входить в портфель проектів національної стратегії Індустрії 4.0, де Центри 4.0 розглядаються як головний інструмент в розвитку інноваційної екосистеми промислових хайтек. Кожен Центр має 4 головні ролі – нетворкингу, створення нових навчальних курсів, просвіти ринку та розвитку R&D.

Нижче наводимо деякі враження генерального директора Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України (АППАУ) Олександра Юрчака: «Кілька емоцій та підсумків на ранок:

1) Посилення співпраці, консолідації, взаєморозуміння та занурення в окремі теми з чисельними членами АППАУ – перелік довгий, й щира подяка за підтримку, й перш за все нашим спонсорам IT-Enterprise та Фенікс Контакт Україна (Phoenix Contact Ukraine). Окремо – ООО Метинвест-Диджитал – єдиний з замовників, хто був з нами весь день!

2) Натомість, зростає розрив з тими хто відстає – це видно навіть по КПІ, – чисельні викладачі радше прийшли щоб відмітитись; рівень залучення експертів, за виключенням ТЕФ – низький. З іншого боку, точка «нульової відмітки» по КПІ формально виконана – є перша карта – облік «що ж є в КПІ» (тренінги, продукти, лабораторії) – орг. комітет свою роботу виконав.

3) Дуже порадував Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського «ХАІ» – там процеси консолідації в рамках регіональної спільноти набирають обертів. ХАІ практично перший з центрів 4.0 виконав «домашню роботу» №1 – зібрав всі ВНЗ Харкова й разом зробили аналіитку «хто що може». Браво Marina Kolisnyk!

4) З окремих доповідей – дуже цікавим був економічний огляд Volodymyr Vlasyuk. Думаю, для всіх трішки відкрились очі, що ми робимо в держ. промислових політиках та програмах, й наскільки це важливо.

5) Дуже потужно виглядає Инфоком ЛТД – Автоматизированные системы управления – по суті вони створюють цілий новий сегмент безпілотного транспорту. Відділ розробників цього напрямку в компанії – всього 15 чол, але рівень вже тягне на ціле велике КБ. Я просто вражений, скільки Eduard Trotsenko інвестує в це своїх ресурсів та свого особистого часу й таланту! Саме так і народжуються нові ринки! Всім нам тре їм допомагати долати бюрократію Міноборони – таких речей мало хто робить, а це питання не стільки 4.0, як ОБОРОНИ КРАЇНИ. Також радий, що представив Прогресстех-Украина – яскравий приклад успішного, експортного інжинірингу (неІТ), до того ж, дуже соціально відповідального й націленого на розвиток екосистеми разом з ВНЗ.

6) Найбільш практичні та швидкі результати бачу в інтеграції з Sikorsky Challenge – це готовий інноваційний формат, нашим Центрам 4.0 потрібно тільки швидше туди інтегруватись як зі своїми командами, також можливо і з менторами.

7) Ну і в сухому залишку, – 3-ій офіційний центр 4.0 відкритий! І в КПІ. Це щось значить... В смислі – так, потенціал величезний, але роботи попереду ... 🙂 –

Александр Степанец та команда Кафедра АТЕП КПІ – дякую! В добру путь – разом зможемо!

Источник

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

© 2019 Журнал "Украина Электро"