TME ® Electronic Components

В «пошуках суслика», або 5 завдань для делегацій Гановера

24 Апр 2018

Своїми враженнями від тільки-но минулої виставки ЕІА-2018 поділився генеральний директор Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України (АППАУ) Олександр Юрчак. Наводимо фрагмент його статті, опублікованої на сайті Індустрія 4.0 в Україні:

«Київська виставка EIA-Elcom завжди йде напередодні Hannover Messe і тому передає своєрідну естафету. Хотіли того організатори чи ні, але десятки компаній (сотні фахівців), що їдуть на Гановер цього тижня мимоволі порівнюють те, що бачили в Україні з тим, що є на цьому «світовому чемпіонаті» промислових хайтек. Звісно, ніхто не очікує, що Україна (і в наших післякризових умовах) може показувати близький рівень, але всі ми очікуємо останні роки – бодай якогось наближення, демонстрації динаміки та розвитку наших учасників ринку. І звісно, не будь в чому – а в топових темах Індустрії 4.0. Саме вона є лейтмотивом технологічного розвитку і це яскраво демонструється в різноманітних аспектах на Гановері з 2014 року.

Переваги та недоліки ЕІА

ЕІА-2018 була 100% позитивною в плані демонстрації «оживання» економіки. Відкладений (2014-16) попит та певний ріст в економіці – разом це дало потік відвідувачів, якого давно чекають гравці ринку. І цьому ми всі щиро радіємо. Звісно, ЕІА – як єдина та найбільша спеціалізована виставка промислової автоматизації, була й залишається місцем №1 зустрічі професіоналів. Й в цьому році також було багато цікавих зустрічей старих та нових друзів.

Але це мабуть і весь позитив. В плані демонстрації технологічних досягнень чи новинок – ЕІА радше знову і знову підкреслює наші процеси відставання від світу. Окремі вкраплення нових продуктів Phoenix Contact, Siemens чи Schneider Electric – ми (вже) не можемо вважати «прискореним розвитком», оскільки їх надто мало на загальному фоні електротехнічних компаній. Більш важлива причина – ринок приймає та потребує готових рішень, а не тільки продуктів – і саме тут, в Україні.

А яскравих українських use cases 4.0 на EIA – катма, – як і в минулі роки. Ризикую «нарватись», але якщо зовсім відверто – в такому контексті один стенд IT-Enterprise на минулорічному форумі КМЕФ значить більше для наших замовників, ніж всі учасники ЕІА разом взяті. Просто тому, що ця компанія реально та наглядно демонструє українським замовникам чисельні аспекти 4.0 – кастемізації товару, горизонтальної та вертикальної інтеграції, предиктивної діагностики, 3D-проектування, PLM, APS. MES, IIoT та використання мобільних платформ тощо. Підкріплюючи все це чисельними доказами своїх реалізацій та цих технологій в Україні. Де ми бачили щось подібне на ЕІА? Чи був десь хоча б 1 реальний use case по 4.0 чи ІІоТ? Не я один «шукав суслика» – розмова з колегою зафіксована в цьому пості на Фейсбук й передає певне розчарування інноваторами 4.0 того, як «підтримують» цей рух провідні бренди.

Для багатьох з нас очевидно, що з точки зору організації виставок, ЕІА стагнує – вона має бути давно «розбавлена» ІТ-сектором, що є драйвером технологічного розвитку в Україні сьогодні. Це буде стимулювати та штовхати наших лідерів ринку АСУ ТП до рівня європейських держав. Але це вже розмова на 2019 – повернемось же до Гановера».

Олександр Юрчак, координатор руху 4.0, ген. директор АППАУ

Полностью материал автора «В «пошуках суслика», або 5 завдань для делегацій Гановера» читайте здесь.

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

© 2019 Журнал "Украина Электро"