TME ® Electronic Components

Відбулися щорічні збори АППАУ – звіт, підсумки та план дій

04 Фев 2019

Загальні збори АППАУ (Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації України), що відбулись 24 січня 2019 р., затвердили головні підсумки роботи асоціації в 2018 та намітили плани розвитку 2019. Крім цих загальних дій, що повторюються щорічно, Збори розглянули нову модель роботи асоціації, що безперечно може внести багато змін в наш розвиток в найближчі роки. Про все це більш детально у звіті.

Генеральний директор АППАУ Юрчак О.В. на початку представив головні результати роботи в 2018, які раніше комунікувались членам асоціації в детальному звіті.

В минулому році, асоціація зросла на 16 нових членів, збільшила бюджет майже втричі (за рахунок грантів), зросла також кількість форматів взаємодії в рамках асоціації та кількість послуг від партнерів. Але головним на думку ген. директора є якісні зміни. З виходом проекту національної стратегії «Індустрії 4.0» АППАУ остаточно позиціонувалась в області промислових хайтек як важливий policy-maker державного рівня. Другою кардинальною зміною є нова, кластерна модель роботи асоціації (рис. нижче).

Де-факто, ця модель задає наступні зміни:

 • Індустрія 4.0 є технологічною платформою в роботі АППАУ і яка в тій чи іншій мірі стосується всіх членів; раніше – це була просто одна з «дотичних» тем. Визнання Індустрії 4.0 як головної теми розвитку автоматично асоціює наші цілі та програми з проектом Національної стратегії Індустрії 4.0.
 • Екосистема АППАУ розширюється до 7 головних категорій, що вказані на рис. Певною зміною тут є пряме включення категорії стартапів. Ми також визнаємо, що кожна категорія може мати свої особливі інтереси, відмінні від інших, але разом ми всі інтегровані в єдиний ланцюжок створення інноваційних продуктів та рішень Індустрії 4.0.
 • Члени АППАУ визнають, що вони мають 5 головних, спільних проблемвикликів сталого розвитку, які ніхто не може вирішити поодинці. Це –
  • прискорення інноваційного розвитку в напрямку 4.0,
  • спрощення доступу до фондів (державні фонди в Україні, структурні фонди ЄС, також венчурний капітал),
  • розвиток та утримання персоналу,
  • гармонізація технічних стандартів (в напрямку ЄС та 4.0),
  • запуск експортних програм.
 • Для вирішення цих викликів, асоціація вже створила ряд відповідних колективних інструментів – як Рада інновацій 4.0, Технічний комітет 185, мережа Центрів 4.0, програми підтримки по інтеграції в ЄС. В 2019 АППАУ планує також запустити на системній основі галузеві Хакатони, Інкубатори та Маркетплейс.

Відповідно виконавча дирекція АППАУ пропонує Зборам та Правлінню розширити місію організації до тези «розвиток Індустрії 4.0 як драйвера економічного розвитку».

Детальніше зі звітом та підсумками зборів можна ознайомитися за цім посиланням.

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

© 2019 Журнал "Украина Электро"