TME ® Electronic Components

Яке енергетичне майбутнє чекає людство – WEF 2019 в Давосі

25 Янв 2019

Світ рухається у напрямі до збільшення використання «зеленої» енергії. Очікується, що вже до 2050 року близько 50% світових енергетичних потреб забезпечуватиметься за вдяки вітровій та сонячній генерації. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі (WEF 2019) відбулася панельна дискусія, на якій обговорили майбутнє і сьогодення світової енергетики. Найцікавіші тези з виступів учасників подали «ЕлектроВісті».

Рік електрифікації

Попит на електроенергію зростає швидше, ніж можуть собі уявити більшість людей. Цю тенденцію пов'язують із зростанням доходів, особливо на ринках, що розвиваються.

На думку виконавчого директора «International Energy Agency» Фатіха Біроля, 2018 рік був важливим етапом для енергетики – «роком електрифікації».

Він зазначив, що рушійна сила номер один у попиті на енергію може здивувати багатьох, адже це звична побутова річ – кондиціонери. Ці прилади особливо поширені в Індії, Китаї і та інші держави Південно-Східного регіону,і ці країни, своєю чергою, є драйверами споживання енергії в усьому світі.

Китайська «зелена» стратегія

За словами міністра енергетики КНР Чжана Цзяньхуа, до кінця 2018 року електроенергія стала доступною для всього населення країни. «Це величезне досягнення для другої за величиною економіки світу», – наголосив він.

Також міністр відзначив наявність у Китаю нової енергетичної стратегії. До 2020 року на поновлювані джерела енергії і природний газ в Китаї буде припадати 15 і 10% від загальної первинної енергії відповідно. До 2030 року ці цифри становитимуть 20 і 15%.

Чиста енергія, відповідно до планів міністерства енергетики Китаю, стане основним енергетичним сектором країни до 2035 року.

Нафта і газ збережуть актуальність

«Незалежно від розглянутого сценарію, нафта і газ залишаться з нами ще впродовж тривалого часу», – заявив Фатіх Біроль. Він упевнений, людству необхідно навчитися використовувати їх ефективніше.

На його думку, багато компаній вже сьогодні роблять правильні кроки, застосовуючи такі технології, як воднева енергетика, уловлювання та зберігання вуглецю і зменшення викидів метану під час виробництва. Біроль впевнений, що Близький Схід залишиться найбільшим експортером нафти на довгі роки. Незважаючи на те що США видобувають багато власної нафти, значна її частина використовується для внутрішнього споживання.

Електрокари — не панацея

Зараз по всьому світу їздять 5 млн електромобілів, половина з яких знаходиться в Китаї. На думку Фатіха Біроля, це велике досягнення.

Однак, важливо розглядати статистику всередині наявного контексту, впевнений він. «Очікується, що світовий попит на нафту збільшиться приблизно на 1,3 млн барелів на день. А наявність 5 млн електромобілів тягне за собою скорочення всього на 50 000 барелів », – пояснює він.

На дорогах все ще перебуває 1 млрд легкових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Але їх власників навряд чи можна назвати основними «винуватцями» зростаючого попиту на нафту. Цей попит породжують вантажоперевезення і пасажирська авіація.

«Навіть якщо б на дорозі було 300 млн електромобілів, вплив на викиди CO2 становив би менше 1%», – пояснює виконавчий директор «International Energy Agency». Говорити про те, що електромобілі цілком зупинять зростання попиту на нафту, на його думку, наразі передчасно.

Раніше дослідницька компанія «Bloomberg NEFВ» заявила, що у 2019 році в усьому світі продадуть 2,6 млн електромобілів, з яких 57% припаде на ринок Китаю.

Джерело: http://www.proelectro.info

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

© 2019 Журнал "Украина Электро"